مرغداران به ازای تولید هر کیلو مرغ 300 تومان ضرر می‌کنند

یوسفی بیان داشت: طبق روال سالهای قبل درماه مبارک رمضان به طور متوسط حدود 30 درصد تقاضا برای خرید گوشت مرغ افزایش می‌یابد، اما به دلیل شرایط اقتصادی و پایین آمدن خرید مردم...

 

محمد یوسفی در گفت‌وگو با فارس، با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک مبارک رمضان و تأمین گوشت مرغ مورد نیاز مردم، گفت: مشکلی برای تأمین گوشت مرغ مورد نیاز در این ماه وجود ندارد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرده که برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان ذخایر گوشت مرغ را به بازار عرضه می‌کند، گفت: با توجه به مازاد تولید گوشت مرغ در کشور حتی در صورت افزایش تقاضا در این ایام مشکلی به لحاظ تأمین این محصول وجود ندارد.

وی تصریح کرد: طبق روال سالهای قبل درماه مبارک رمضان به طور متوسط حدود 30 درصد تقاضا برای خرید گوشت مرغ افزایش می‌یابد، اما به دلیل شرایط اقتصادی و پایین آمدن خرید مردم، پیش‌بینی ما از افزایش تقاضا گوشت مرغ در ماه مبارک امسال حدود 20 درصد است.

یوسفی بیان داشت: در صورت افزایش تقاضا گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان ممکن است، حدود 8 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

وی قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ را در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران بین 6 هزار تا 6 هزار و 200 تومان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با اختصاص سریع‌تر 100 میلیارد تومان مشوق صادراتی به مرغ هر چه زودتر مشکل مرغداران حل شده و با افزایش تقاضا این قشر تولید‌کننده ضرر و زیان کمتری را متحمل شوند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه مرغداران تا یک ماه پیش در تولید هر کیلوگرم  مرغ هزار تومان ضرر متحمل می‌شدند، گفت: با افزایش نسبی قیمت‌ها در حال حاضر به ازای تولید هر یک کیلوگرم مرغ، تولید‌کنندگان 300 تومان ضرر می‌کنند.

وی این ضرر و زیان را ناشی از عدم تعادل بین عرضه و تقاضا عنوان کرد و گفت: پایین بودن قدرت خرید مردم منجر به کاهش تقاضا شده، ضمن اینکه عدم رقابت در بازارهای صادراتی هم مانع جدی خروج مرغ مازاد کشور است.

یوسفی با بیان اینکه کنترل میزان تولید تحت نظارت معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی است، بیان داشت: معاونت تولیدات دامی با تشکیل کارگروهی در مورد میزان تولید برنامه‌ریزی می‌کند.

منبع:اطلاع رسانی طیور ایران

معرفی کالا