مقالات

سئوال های متداول در پرورش بلدرچین

در ابتدا قابل ذکر است که شرکت پرآور فقط و فقط در ساخت تجهیزات صنعت طیور فعالیت میکند، و اینگونه از مقاله ها برای رفع ابهامات بازدید کنندگان و مشتریان محترم تهیه و تنظیم شده است. 

 

هزینه دانه  بلدرچین بسته به قیمت  دلار هر روز بالاتر می رود آیا این  ریسک و خطرمحسوب می شود؟

هزینه دان  ارتباط مستقیم با قیمت دلار  و سیاستهای اقتصادی ارز مرجع دارد اما  با  بالا رفتن قیمت دلار و دانه  قیمت تخم بلدرچین  بالاتر خواهد رفت و همواره سود شما بیشتر میشود مثل بازار مرغ و تخم مرغ . 

 

آیا تخم نطفه دار در جوجه شدن بلدرچین ها تاثیر دارد؟

 یکی از فاکتور های مهم در جوجه درآوری هر پرنده ای سلامت تخم نطفه دار است . که اولا باید مولد تخم های سالم بگذارد و دوما تا زمان قرار دادن در دستگاه مراقبت سالمی از تخم نطفه دار انجام شود.

 

حداکثر فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین  چقدر است؟

بستگی دارد که پرورش در بستر روی زمین باشد یا در قفس. اگر پرورش در بستر باشد  فضای زیادتری می خواهد اما پرورش در قفس های طبقاتی پرآور به راحتی می توان در 20 متر فضا 2000  قطعه بلدرچین بالغ را نگهداری کرد .

 

آیا مصرف بلدچین برای گذاشتن تخم ، 30 گرم در روز کافیست؟

بله اگر شما به اصول جیره نویسی و تهیه دان آگاهی داشته باشید  بلدرچین ها با کمتر از 30 گرم دانه در روز سیر می شوند .کسانی که بیش از این به بلدرچین ها دانه می دهند ، باعث هدر رفت دانه و متحمل خسارت های زیاد می شوند و البته چاقی مفرطی که بلدرچین برای مصرف بالای دانه دارد را نیز باید در نظر گرفت که باعث سختی در تخم گذاری و بیرون زدن پول آپ و نهایتا مرگ بلدرچین می شود.

البته نژاد پرنده در بحث مصرف دان بسیار تاثیر گذار است.

بهترین مولد برای تخم گذاری بهینه چیست و آیا اصلا انتخاب مولد تاثیری دارد؟

مولد  با نژاد های متفاوت وجود دارد که  هر کدام امکان دارد برای گوشتی یا  تخمی مناسب تر باشند . برای انتخاب مولد تخم گذار نه تنها  نزاد بلکه  سن و جیره غذایی قبل از بلوغ هم مهم است و رعایت تمامی آنها برای اینکه سالنی با بازدهی بسیار بالا داشته  باشید  لازم می باشد.

 

آیا  رطوبت برای سالن پرورش بلدرچین ضرورتی دارد یا نه؟

رطوبت از اجزای جدایی ناپذیر در  سالنهای بلدرچین می باشد . در صورتی که بلدرچین  شما تخم گذار باشد  با ایجاد رطوبت در سالن بازدهی تخم گذاری آن بسیار بالا می رود و در صورتی که گوشتی باشد ضریب تبدیل گوشت آن بالا می رود . حتی وجود رطوبت عمر مفید بلدرچین را  بیشتر واو را نسبت به بیماری ها مقاوم تر می کند .  داشتن یک رطوبت ساز برای سالن های بلدرچین بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 

ایا استفاده از  دان مصرفی بلدرچین با این قیمت بالا صرفه اقتصادی برای  تولیدتخم بلدرچین  دارد؟

همه چیز بستگی به  مهارت وتجربه و دانش فنی شما دارد . در حالت کلی تولید تخم بلدرچین سود سرشاریدارد اما به شرطی که شما هم  اصولی را رعایت کنید. اگر دانه به اندازه کافی بدهیم  هم صرفه اقتصادی دارد  و هم هر روز  آمار بالای 85% تخم گذاری دارید  . اما اگر دان  اضافی  توسط بلدرچین خورده شود  باعث پایین  آمدن راندمان تخم گذاری می شود  و کاهش منفعت اقتصادی می شود .

 

جوجه یک روزه چقدر در معرض  ابتلا به بیماری می باشد؟

 جوجه یک روزه بلدرچین  در معرض خطر ابتلا  به بیماری های گوناگونی می باشد اگر شما  بتوانید بلدرچین رااز  یک تا هفت روزگی بزرگ کنید  دیگر دچار بیماری یا مرگ نخواهد شد .

 

معرفی کالا