مطالب

صنعت مرغ به نقطه بدون بازگشت نزدیک شده است

صنعت مرغ به نقطه بدون بازگشت نزدیک شده است

بهرامی صنعت مرغ را بعد از گندم از مهمترین مزیت‎های استان گلستان یاد کرد و گفت: صنعت مرغ در استان گلستان صدمه جدی خورده است این صنعت اکنون به نقطه بدون بازگشت نزدیک شده است...به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رمضان بهرامی در جمع مسئولان اجرایی استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان به عنوان منطقه محروم است که یکی از راه‎های برون رفت از این وضعیت استارت منطقه آزاد است که جمعیت 250 میلیون نفری شمال آسیای میانه را برای بازار اقتصادی و جهانی می‎تواند به دست آورد.

وی تصریح کرد: ایجاد گمرک گنبد مزیت تجارت بر تولید در شرق استان است که مزیت‎های خوبی دارد که تسریع در ایجاد این اداره می‎تواند یکی از بهترین رهاوردهای محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به استان گلستان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با بیان اینکه در ایجاد سرکنسولگری در حوزه مرزی با حدود 600 هزار ترکمن مشکل داریم، افزود: این ضعف سبب شده تا برای مبادلات اداری و کاری به مشهد یا تهران مراجعه کنیم.

صنعت مرغ بعد از گندم مهمترین مزیت‎ گلستان است

بهرامی صنعت مرغ را بعد از گندم از مهمترین مزیت‎های استان گلستان یاد کرد و گفت: صنعت مرغ در استان گلستان صدمه جدی خورده است این صنعت اکنون به نقطه بدون بازگشت نزدیک شده است که برای نجات صنعت مرغ باید تصمیم جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه بین تولید و مصرف اختلاف وجود دارد، گفت: این اختلاف سبب شده تا سودی عاید تولیدکننده و مصرف‎کننده نشود که باید در این زمینه تدبیر شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با اشاره به اینکه قاچاق کالا به تولید آسیب می‎زند، ابراز کرد: حتی نوشیدنی‎های ما وارداتی شده، چه دست‎هایی در کار است که این اتفاقات را باید در کشور شاهد باشیم، تمام کالاها یا قاچاق هستند یا تعرفه‎گذاری که باید این مهم مورد توجه باشد.

بهرامی با بیان اینکه تقسیم‎بندی بخش دولتی و بخش خصوصی سم است، گفت: دولت باید اقدام شجاعانه در سیستم حذف یارانه‎ها و هدفمندی آن به سمت تولید داشته باشد سه سال از هدفمندی گذشته اما رونقی در بخش اقتصاد اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه دولت جایگاه خوبی برای بخش خصوصی قائل شده است، اظهار کرد: اقتصاددانان معتقد هستند اقتصاد مقاومتی با منابع پولی و بانکی محقق نمی‎شود و بهره بانکی 22 درصد نمی‎تواند ما را در این مسیر موفق کند مشکلات واحدهای تولیدی از بهره‎های 12 درصد رخ داده است.

 

معرفی کالا