مطالب

مردم از خرید مرغ‌های با وزن بالای ۱۸۰۰ گرم خودداری نمایند

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری مصرف مرغ با وزن زیر ۱۸۰۰ گرم را هم از لحاظ بهداشتی و هم از لحاظ اقتصادی تایید شده دانست.
دکتر عبدالمحمد نجاتی مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: مصرف مرغ با وزن بالای ۱۸۰۰ گرم از لحاظ بهداشتی و نیز اقتصادی توجیهی ندارد.
دکتر نجاتی همچنین با اعلام این خبر افزود: سنگین شدن مرغ باعث می‌شود میزان چربی زیادی تولید و در لاشه مرغ ذخیره شود و علاوه بر این دوریز بیشتر هر لاشه باعث ضرر مالی برای خریداران این محصول وکاهش کیفیت لاشه­ها نیز می­شود، از طرفی با افزایش سن مرغ­ها امکان بیمار شدن طیور بیشتر می­شود که خود باعث مصرف داروها وآنتی بیوتیک‌ها در هنگام پرورش و مشکلات باقیمانده­های دارویی در گوشت مرغ مصرفی می­گردد.
دکتر عبدالمحمد نجاتی با اعلام این خبر از مردم استان خواست جهت تأمین سلامت خود از مصرف مرغ با وزن بالای ۱۸۰۰ گرم خودداری کنند.
همچنین دکتر نجاتی خاطر نشان کرد: شائبه مصرف هورمون در تولید مرغ یکی از دغدغه‌های تغذیه‌ای بسیاری از مردم است که باعث می‌شود مرغ را با نگرانی مصرف کنند که خوشبختانه با پیشرفت های علم تغذیه، ژنتیک و شناخت بهتر عموامل بیماریزا و نحوه جلوگیری از آنها رشد سریع طیور و تولید آنها در شرایط بهداشتی در حوزه دامپزشکی قدم های موثری برداشته شده است. از طرفی مصرف هورمون در پرورش مرغ نه تنها صرفه اقتصادی برای پرورش دهندگان ندارد بلکه هیچ توجیه اقتصادی برای آن متصور نیست و عملا این کار غیر ممکن است. 

معرفی کالا